Jdi na obsah Jdi na menu
 


Grimoár je magická kniha s popisy základních čarodějných praktik. Grimoáry byly psány od poloviny středověku do konce 18. století. Knihy obsahovaly především popisy astrologických vlivů, seznamy andělů a démonů, správný postup při zaříkání a sesílání kouzel, při míchání lektvarů, vyvolávání nadpozemských sil a při tvorbě talismanů.

Slovo pochází ze starofrancouzského gramaire, které má stejný základ jako dnešní francouzské grammaire, což znamená „gramatika“. Částečným důvodem může být to, že ve vrcholném středověku představovaly „gramatiky“ (knihy popisující skladbu a dikci latinských vět) základ školního a univerzitního vzdělání pod dohledem církve – negramotná většina však jakékoliv neduchovní knihy považovala za magické. Na druhou stranu slovo „gramatika“ znamenalo pro gramotné i negramotné knihu základních instrukcí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

carodejnik

(carodejnik , 29. 10. 2016 17:20)

Fak sa to da kupit vo francuzku

Kniha kúziel - Grimoár

(RIJANA, 2. 6. 2012 20:09)

Táto kniha je len pre šikovných a pokročilých iluzionistov, nemá nič spoločné s tmárstvom a ducharinou, je to výklad o čarovaní kúzelníkov a mágov, ako bol napríklad aj David Koprfild, alebo Anštajn. Knihu dostať bežne kúpiť vo Francúzku.

Re: Kniha kúziel - Grimoár

(NukiTsoNe, 17. 11. 2015 12:55)

To si naomyle a velkom :D grimoar je synonimom pre spojenie dennik cerodejnika,grimoare boli a su knihy ktore obsahuju ciernu a bielu magiu. iluzionisti mozno toto spojenie prevzali pre svoje iluzionisticke poznamky,ale originalny grimoar je mimoradne cenna vec,ktora sa neda len tak lahko zohnat a ak obsahuje iluzionisticke kuzla napr.copperfoelda tak je to brak :)

Grimoár

(Lu Cie, 11. 3. 2012 18:22)

Mohl byste mi někdo poradit, kde se tato kniha dá sehnat a přibližně za kolik? Děkuji za odpověď

pls

(popelka, 29. 7. 2011 10:10)

kde se tato kniha dá koupit pls napište na www.upirka99.blog.cz